Balotelli është mësuar të thyej rregulla, i heqin patentën
Mario Balotelli ka shkelur rregullat e qarkullimit në Zvicër dhe është gjobitur me 90 franga si dhe 3 muaj heqje patente, pezullim që do të hyjë në fuqi më 31 Dhjetor dhe do të zgjasë deri më 30 mars.

Dokumenti i gjobës së Balotellit është publikuar nga disa media, por ende nuk është e qartë nëse pezullimi vlen vetëm për në territorin zviceran, apo edhe në vende të tjera europiane.

Vetë sulmuesi pranoi se nuk i ka mbërritur akoma dënimi me postë, pasi ka dhënë adresën në Francë, ku edhe luante para se të transferohej te Brescia.

Shtuar më 12/11/2019, ora 16:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori