Balotelli, goditje dënimi "magnifico" në stërvitje (VIDEO)
Derbi i Merseyside mes Liverpool dhe Everton po afron dhe në kampion e "The Reds" vijojnë përgatitjet intensive. Në stërvitjen e ditës së sotme personazhi kryesor ka qënë sulmuesi italian Mario Balotelli.

Ish milanisti, që dje ndryshoi edhe look-un e flokëve, ka qënë autor i një goditjeje dënimi shumë të bukur (anglezët e quajnë "magnifico", të mrekullueshme) duke mposhtur portierin Mignolet.

Ndaj rivalëve historikë Balotelli do të kërkojë edhe golin e tij të parë në Premier League me fanellën e Liverpool.

Liverpool-Everton luhet të shtunën në ora 13:45. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2014, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori