Balotelli lojtar i mirë, duhet të përmisohet në sfera të tjera
Pëlqej
Ignazio Abate ka bërë komete të ashpra në drejtim të Mario Balotellt, duke lënë të kuptohet se ai nuk do t’i mungojë skuadrës.

Sulmuesi italian bëri debutimin e tij për Liveproolin sot, në fitoren 3-0 ndaj Tottenhamit, derisa ish-bashkëlojtarët e tij mposhtën Lazion me rezultat 3-1.

“Trajneri tha një gjë shumë të rëndësishme në këtë konferencë shtypi, e cila është se njeriu vjen para lojtarit”.

Mario është një lojtar i shkëlqyeshëm, por ai duhet të përmirësohet në sferat tjera. Ai duhet të marrë më shumë përgjegjësi”.

“Mendoj se në këtë grup ne kemi një kombinim të mirë të përvojës dhe të rinjve, por nuk duhet të ecim para vetes”, ka thënë Abate për Sky Sport Italia.

Shtuar më 01/09/2014, ora 09:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori