Balotelli "tremb" Gerrard
Do të jetë padiskutim një prej protagonistëve në çerekfinalen përballë Italisë. Steven Gerrard, kapiteni dhe shpirti i Anglisë, është gati të drejtojë ekipin e tij drejt gjysëmfinaleve të Euro 2012.

Në vigjilje të ndeshjes së nesërme përballë Axurrëve kapiteni i "Tre Launëve" ka dalë në një prononcim për shtyp ku ka prekur disa prej pikave kyçe të këtij takimi.

BALOTELLI - "Është një futbollist i shkëlqyer. E njohim pasi e kemi studiuar në Premier League, ndaj shpresojmë që të mund të arrijmë ta ndalim".

HART - "Është një prej portierëve më të mirë në botë. Kemi nevojë për të pasi me siguri gjatë ndeshjes do të duhet të na ndihmojë".

PIRLO - "Është një prej më të mirëve në rolin e tij, duhet të jemi të kujdesshëm prej lëvizjeve të tij. Por nuk është vetëm ai".

MARCHISIO e DE ROSSI - "Jam i lumtur që kam marrë komplimente nga këta lojtarë. I respektoj pasi janë lojtarë shumë të mirë. De Rossi shënon dhe është një rrezik konstant. Do të jetë detyra ime dhe e Park ta ndalim".

Ndeshja Angli-Itali luhet nesër në orën 20.45. /albeu.com/Shtuar më 23/06/2012, ora 18:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori