Baptista ne shitje
Albeu.com
Roma duhet të shesë, kjo është tashmë e qartë. Deri sot asnjë futbollist i këtij klubi nuk ka marrë ofertë konkrete, e cila do ta kënaqte klubin nga kryeqyteti italian. Për momentin, Julio Baptista është futbollisti me të ardhmen më të pasigurt te klubi romak.
Futbollisti brazilian paguhet 3 milionë euro në vit dhe nuk është përshtatur dhe aq më modulin e ri të trajnerit Spalletti. Shitja e tij do të bënte që në klub të mbeteshin Vucinic e Mexes. Për ‘Bestia’ janë të interesuara disa skuadra spanjolle e angleze. Kartoni i tij kushton 15 milionë euro.
Shtuar më 14/07/2009, ora 22:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori