Barça ka skuadrën më të shtrenjtë në histori, ja shifrat (FOTO)

Barcelona për momentin ka skuadrën më të shtrenjtë në historinë e futbollit. Klubi katalanas për momentin vlen plotë 756.50 milionë euro, më shumë se çdo ekip tjetër.

Kjo është vlera më e madhe ndonjëherë si skuadër duke e tejkaluar vlerën e skuadrës së yjeve që kishte në sezonin 2011-2012 për 135 milionë euro më shumë.

Futbollisti më i çmuar sigurisht që është Messi me 120 milionë euro vlerë, i ndjekur nga Neymar me 100 milionë dhe Luis Suarez me 90 milionë./albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori