Barazon Italia (VIDEO)
Barazimi I Italisë si mysafire e Danimarkës në ndeshjen e zhvilluar të premten mbrëma në Grupin B.

Italianët kaluan në epërsi në minutën e 28-të përmes golit të Pablo Osvaldos ndërsa Nicklas Bendtner barazoi rezultatin në minutën e fundit të pjesës së parë.

Goli i dytë për Danimarkën erdhi në minutën e 79-të nga Nicklas Bendtner por Alberto Aquilani barazoi në minutën e fundit të ndeshjes.

Pas kltij barazimi, Italia arrin në 21 pikë në vendin e parë, ndërsa Danimarka dhe Bullgari kanë nga 13 pikë. Ato përcillen nga Çekia dhe Armenia që kanë nga 12 pikë.

Rezultatet e ndeshjeve të sotme:
Armenia 2 - 1 Bullgaria
Malta 1 - 4 Çekia
Shtuar më 11/10/2013, ora 23:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori