Barça bën "remuntada" në Madrid (VIDEO)
Barcelona bën remuntadaMadrid. Skuadra e Tito Vilanovas kanë triumfuar në transfertën e Vincente Calderon përballë Atletico Madrid me rezultatin 1-2. Edhe pse "Los Colchoneros" kaluan të parët në avantazh në minutën e 52 me Radamel Falcaon, por edhe pse Barça e ka siguruar titullin kampion, katalanasit përmbysën gjithçka me golat e Sanchez dhe autogolin e Gabit në minutat 72 dhe 80.

Ndeshja është luajtur në një atmosferë festive me madrilenët që kanë duartrokitur në fillim të ndeshjes kampionët e rinj të Spanjës.

Ndërkohë Lionel Messi e la ndeshjen pa përfunduar për shkak të dëmtimit duke e lënë Barcelonën me 10 lojtarë pasi zëvëndësimet ishin kryer. /albeu.com/
Shtuar më 12/05/2013, ora 21:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori