Barca blen edhe nje talent tjeter
Albeu.com
Barcelona ka arritur marrëveshje me një super talent nga Koreja.bëher fjalë për vetë një 13 vjecar për të cilin ishin të interesuara shum klube nga Europa.13 vjeçari është quajtur ‘ Messi Korean‘ në vendlindjen e tij dhe tanimë ka nënshkruar një marveshje sponsorizimi me Nike.

Pasi që i impresionoi ekspertët e Barcelonës në një turne të të rinjve vitin e kaluar, Sheng Ho ka stërvitur në Ciutat Esportiva ditëve të fundit.

Sulmuesi impresionoi staffin drejtues, dhe Sport pohon se ata kanë thënë pas seancave se nuk kanë parë viteve të fundit një talent të tillë.

Negociatat kontraktuale përfunduan shpejtë në mënyrë që të largohet interesi i klubeve tjera dhe Sheng Ho do ti bashkohet akademisë blaugrane gjatë verës.
Shtuar më 28/02/2010, ora 05:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori