Barça-Celtic, formacionet e mundshme
Barcelona rikthehet të luajë në Champions League ku sot në "Camp Nou" përballë do të ketë skocezët e Celtic Glasgow. Ekipi i Tito Vilanovas do të tentojë fitoren e tretë në grupin edhe pse ka mungesa të rëndësishme në mbrojtje si: Alves, Pique dhe Puyol apo edhe Sergi Busquets në qëndër të mesfushës.

Nga ana tjetër Celtic që vjen pas një barazimi dhe fitoreje do të tentojë të marrë pikë në Katalunjë me qëllim hehdjen e një hapi të sigurtë në kalimin e grupit duke parë që Benfika ka vetëm një pikë ndërsa Spartak Moska 0. /albeu.com/

Ja formacionet e mundshme:

Barcelona: Valdes; Montoya; Song; Mascherano; Alba; Xavi; Fabregas; Iniesta; Sanchez; Messi; Pedro. Tr: Vilanova

Celtic: Hooper; Forster; Lustig; Wilson; Milgrew, Izaguirre; Brown; Wanyama; Commons; Ledley; Commons; Hooper. Tr: Lennon

Arbitër: Gianluca Rocchi (ITA)

Stadiumi: Camp Nou, Katalunja
Shtuar më 23/10/2012, ora 11:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori