Barça kërkon talentin e Malagas (VIDEO)
Barcelona po kërkon emra të rinj për freskimin e skaudrës për sezonin e ardhshëm. Sipas portalit katalanas "Mundodeportivo", Drejtori Sportiv i klubit, Andoni Zubizarreta, ka hedhur sytë nga talenti i Malagas, Francisco Alarcon ose siç njihet ndryshe Isco.

Mesfushori i datëlindjes 1992 pëlqehet shumë nga drejtuesit e katalanasve duke parë aftësitë e tij teknikekontrollin e topit dhe nuahtjen para portës.

Isco ka qënë një ndër lojtarët kyç në skaudrën e Malagas, e cila këtë vit siguroi edhe pjesëmarrjen në Champions League, diçka historike për klubin modest spanjoll. /albeu.com/

Shtuar më 17/05/2012, ora 18:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori