"Barça më ofroi rryshfet për Neymar"
Avokati i kompanisë "DIS", e cila zotëronte 40% të kartonit të Nejmarit, ka denoncuar se drejtuesit e Barcelonës u kanë ofruar ryshfet prej 4 milionë eurosh që të mos denoncojnë transferimin dhe të heshtin për këtë çështje.

"Barcelona më ofroi mua 4 milionë euro, që të mos bëjmë asnjë padi në gjykatë dhe të mos ankohemi për transferimin e Nejmarit. Ryshfeti m’u ofrua nga Andre Kuri, i cili erdhi në zyrën time. Vetë Sandro Rosell nuk mund të udhëtonte në Brazil, për shkak të problemeve ligjore që ka", tregon avokati Roberto Moreno.

Në fakt, kompania "DIS" ka bërë një padi për transferimin, duke pretenduar më shumë para, duke qenë se ka marrë vetëm 6.8 milionë euro. "Ne nuk kërkojmë asgjë më shumë se sa 40% të transferimit të lojtarit. E dimë që ka qenë shumë i lartë, por pagesat janë dhënë në formë të dyshimtë në llogarinë e babait të Neymarit. Kemi bërë padinë dhe kemi besim që do të fitojmë2, shtoi ai.

Sa i përket dorëheqjes së Sandro Rosell, Moreno deklaroi: "Nëse ai nuk do të kishte asnjë problem në transferimin e futbollistit brazilian, atëherë pse e dha dorëheqjen?! E çuditshme".

Babai i Neymar pranoi publikisht se kishte përfituar plot 40 milionë euro nga Barcelona, si pagesë që ata të zgjidhnin katalanasit. Madje, 10 milionë euro i mori paradhënie që në vitin 2011, kur edhe u arrit marrëveshja, të cilën klubi i Santosit e cilëson si të parregullt. /albeu.com/
Shtuar më 01/02/2014, ora 16:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori