Barca nuk fiton asgjë kur shet lojtarë, zbuloni listën e largimeve
Marrja e parave nga shitja e lojtarëve është provuar të jetë diçka e vështirë për Barcelonën në vitet e fundit, pas largimit të Camp Nou nga Jeremy Mathieu për Sporting CP, pa marrë asgje nga klubi në këmbim.

Vetëm tre vjet pas nënshkrimit për 20 milionë euro, largimi i francezëve edhe njëherë thekson pamundësinë e klubit për të lëvizur lojtarët e tyre për çdo lloj shpërblimi monetar. Kjo nuk është hera e parë që klubi ka lejuar lojtarët e tyre të shkojnë pa asgjë, përcjell Albeu.com.

Verën ishin Dani Alves dhe Sandro Ramirez, dy prej të cilëve shkuan në shkëlqimin e sezonit të kaluar për Juventusin dhe Malagën respektivisht.

Këto janë 10 transfertat nga Barcelona të lira dhe të falura:
-Jeremy Mathieu
-Dani Alves
-Sandro Ramirez
-Alex Song
-Martin Montoya
-Adriano
-Halilovic
-Marc Bartra
-David Villa
-Afellay

Shembuj të tjerë të rëndësishëm përfshijnë Alex Song që u largua për Rubin Kazan dhe Martin Montoya që u bashkuan me Valencia. Edhe ata lojtarë që janë shitur kanë qenë për pak para, me Adriano duke u nisur për pak më shumë se një milion dhe Marc Bartra rreth tetë milionë. /albeu.com/
Shtuar më 08/07/2017, ora 11:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori