Barça, truprojë për të mbrojtur Neymar
Siç raporton "Elconfidencial.com", Barcelona duket se ka nisur të ushtrojë edhe një tjetër detyrë, atë të shoqërisë "Security". Edhe pse mund të tingëllojë si shaka gjithçka është e vërtetë.

Mësohet se klubi blaugrana ka punësuar një njeri, përgjegjësia e vetme e të cilit mund të krahasohet metaforikisht me atë të një truproje, për të "ruajtur" në këtë mënyrë brazilianin Neymar, nga "sulmet" e mundshme të shoqërive të tjera ndaj personit të tij, kjo duke patur parasysh faktin se talenti i Santosit duket i orientuar drejt Katalunjës pas Botërorit 2014. Detyra e të punësuarit të blaugranave më konkretisht ka të bëjë me shoqërimin e Neymar sa herë që ai udhëton drejt Europës.

Barcelona nis në mision të besuarin e saj, me orientimin e vetëm, të mos lejojë kontaktet dhe afrimin e përfaqësuesve të shoqërive të tjera, kryesisht ata të Real Madrid, të cilët mund të kenë ndikim negativ në vendimin e Neymar për transferimin e mundshëm të tij në Barcelonë. /albeu.com/
Shtuar më 22/10/2012, ora 18:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori