Barcelona, 30 mln euro për Thiago Silva
Në faqet e të përditshmes spanjolle Marca shkruhet për shifrën që ofron Barcelona Milanit për të marrë shërbimet e mbrojtësit brazilian Thiago Silva: plot 30 milionë euro.

Braziliani, në fakt është objektivi numër një i katalanasve për sezonin e ardhshëm. Thiago Silva rinovoi me Milanin deri në vitin 2015 dhe u shpreh se kërkon të përfundojë karrierën te kuqezinjtë duke u bërë edhe kapiteni i saj por fakti që e kërkon klubi më i mirë në botë për momentin nuk të jep siguri për asgjë.

Sidoqoftë, Barcelona si alternativë për Thiago Silvën ka zgjedhur uellsianin e Tottenham, Gareth Bale. /albeu.com/
Shtuar më 07/02/2012, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori