Barcelona apo Bayern Munchen? Sergino Dest bën zgjedhjen përfundimtare
Talenti i Ajax, Sergino Dest, ka qenë futbollisti më i kërkuar këtë merkato, me dy gjigantët e Europës, Barcelona dhe Bayern Munchen që kanë shfaqur interes konkret për anësorin 19-vjeçar.

Mbrojtësit amerikan i është dashur të bëjë një zgjedhje të vështirë, të zgjedhë projektin e Barcelonës apo të transferohet te kampionët e Gjermanisë dhe të Europës.

Sipas SkySport, Dest më në fund ka vendosur dhe do t’i bashkohet skuadrës së Barcelonës. Ajax do të përfitoj rreth 30 milion euro, ndërsa 19-vjeçari pritet të zyrtarizohet brenda javës së ardhshme.
Shtuar më 27/09/2020, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori