Barcelona arrin marreveshje me Fabregas
Albeu.com
Kapiteni i Arsenalit Cesk Fabregas ka arritur një marrëveshje verbale me Barcelonen. Katalanasit vetem duhet ta diskutojn cështjen e shumës që duhet t'i kaloj ekipit nga Londra, njofton e përditshmja spanjolle, Sport.
Fabregas ka qenë lojtari më i përmendur nga mediat për një kalim të tij në ekipin që e la kur ishte vetëm 16 vjec.

Dy janë arsyet kryesore që Cesk-un e kan bërë ta mendoj largimin nga Emirates, e para se Arsenal nuk po fiton më trofe që nga 2005 dhe ajo qe Barca është një klub shumë premtues dhe pa konkurrent.

Akoma Barca nuk e ka konfirmuar arritjen e ndonjë marrëveshje por vetëm se shumë herë e ka theksuar atë që Cesk është i yni.
Shtuar më 10/02/2010, ora 17:49
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori