Barcelona bëhet gati për sulmin findal ndaj Verratit
Klubi katalanas është gati të fillojë të ofertë shumën për italianin, por vlerësimi i tyre është shumë më poshtë sec PSG do të dëshironte.

Barcelona do të nisë sulmin për të transferimit Marco Verratti me zell këtë javë pas fillimit të një viti të ri financiar për Blaugranën më 1 korrik.

Klubi katalanas nuk ka qenë në gjendje të shpenzojë më shumë para për shkak të kufizimeve buxhetore për 2016-17, duke vazhduar deri në fund të qershorit, por tani janë gati të fillojnë të ofrojnë 80 milionë euro për Verratin, përcjell Albeu.com.

Është raportuar më parë këtë javë nga mediat sportive me bazë në Barcelonë El Mundo Deportivo se shefi i klubit Josep Maria Bartomeu do të marrë personalisht negociatat për mesfushorin dhe ata duhet të fillojnë këtë javë.

Megjithatë, Barca beson se Verratti nuk kushton më shumë se 80 milionë euro dhe shpreson të mbyllë një marrëveshje për 24-vjeçarin me atë çmim, mbi 81 milion euro ata kanë paguar vetëm Liverpoolin për Luis Suarez në verën e vitit 2014. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori