Barcelona – Cadiz, formacionet zyrtare
Barcelona do kërkojë hakmarrjen ndaj skuadrës së Cadiz CF në kuadër të javes së 24-të të La Ligas.

Cadiz CV e kishte mundur Barçën në ndeshjen e parë në dhjetor të këtij viti.

Lionel Messi pritet të thyejë rekordin e Xavit dhe të bëhet lojtari me më së shumti paraqitje në La Liga në historinë e Barcelonës.

Roberto, Araujo, Coutinho dhe Ansu Fati ende mungojnë për Barcën.

Ndërsa, Pique është rikthyer në skaudër.

Barcelona kërkon që ti afrohet dhe të shfrytëzojë gabimin e Atletico Madridit të cilët u mposhtën nga Levante dhe janë vetëm pesë pikë larg por që “Blaugranët” kanë një ndeshje më pak.

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Pique, Busquets, Griezmann, Messi, Dembele, Lenglet, Pedri, Alba, De Jong.

Cadiz CF: Ledesma, Iza, Marcos Mauro, Alcalá, Espino, Jonsson, Fali, Álex, Perea, Negredo, Choco Lozano.

Shtuar më 21/02/2021, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori