BARCELONA/ Dorëzohet mocioni i mosbesimit kundër presidentit Bartomeu dhe bordit të drejtorëve
Kandidati për president të Barcelonës, Jordi Farre, ka njoftuar se sot në mëngjes e ka dorëzuar mocionin e mosbesimit kundër presidentit të tanishëm të klubit, Josep Maria Bartomeu, dhe bordit të drejtorëve.

Vendimi i Farre vjen një ditë pasi Lionel Messi kërkoi të largohet nga Barcelona duke e aktivizuar një klauzolë në kontratën e vet, e cila ia mundëson të largohet si lojtar i lirë.

Të gjithë anëtarët e Barcelonës kanë të drejtë ta nënshkruajnë mocionin kundër Bartomeut, i cili do të procedohet nëse i merr nënshkrimet e mjaftueshme.
Bartomeu do të detyrohet të largohet nga posti i presidentit, nëse 66 për qind të anëtarëve të klubit votojnë kundër tij.

"Siç thashë dje, sapo e dorëzova mocionin e mosbesimit kundër Josep Maria Bartomeu dhe tërë bordit të drejtorëve, ata nuk mund të jenë në krye të klubit as edhe një minutë", shkroi Farre në Twitter.

"Ka ardhur koha për fakte e jo fjalë", shtoi ai.
Shtuar më 26/08/2020, ora 10:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori