Barcelona ëndërron yllin e Juventusit
Paulo Dybala është dëshira e madhe e Barcelonës në merkato. Ylli argjentinas i Juventusit pëlqehet shumë nga drejtori sportiv i blaugranave për merkaton jashtë Spanjës, Ariedo Braida, megjithatë shanset që 22-vjeçari të largohet nga bardhezinjtë gjatë kësaj vere janë pothuajse minimale.

Në një intervistë për mediat italiane Braida ka zbuluar se është pikërisht Dybala lojtari të cilin dëshiron ta shohë një ditë të mbajë veshur fanellën e Barcelonës.

Sipas drejtorit sportiv të Barcës, argjentinasi është një talent i madh dhe i ka të gjitha mundësitë për tu shndërruar në një nga futbollistët më të mirë të Botës. Argjentinasi për momentin është i lumtur te Juvja dhe dëshiron të qëndrojë gjatë në Torino.
Shtuar më 12/08/2016, ora 17:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori