Barcelona është e sigurtë që Neymar nuk do ta lërë
"Neymar nuk do të largohet nga klubi", është ajo që Barcelona vazhdon të thotë.

Katalanasit nuk po mendojnë se braziliani mund të largohet, dhe me një lëvizje që, duke përfshirë tarifën, pagën dhe taksat, mund të arrijë në gati 600 milionë euro, ata dyshojnë se kjo është një mundësi nën buxhetin financiar të çdo klubi. Sidoqoftë, interesi i PSG është i vërtetë dhe megjithëse parizianët janë duke mos folur publikisht për këtë veprim, ata po punojnë në heshtje, ndërsa përpiqen të tërheqin transferimin më të shtrenjtë të të gjitha kohërave, përcjell Albeu.com.

Braziliani do të fluturojë me Barcelonën në Shtetet e Bashkuara për turneun para sezonal të klubit, por babai i tij do të ketë një vendim për të marrë, duke marrë parasysh dëshirat e lojtarit nëse dëshiron të qëndrojë në Camp Nou ose të shkojë në Parc des Princi. Ndërkohë Barcelona thonë se ata janë të qetë dhe se ata e dinë se Neymar është i lumtur në Spanjë dhe, nëse kjo është e vërtetë, atëherë janë parizianët që nuk mund tia dalin. /albeu.com/
Shtuar më 19/07/2017, ora 14:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori