Barcelona fiton lehtësisht ndaj Leonesas dhe kualifikohet më tej në Copa del Rey
Barcelona ka mposhtur sot ekipin e Leonesas për të kaluar në raundin tjetër të Kupës së Mbretit.

Fitorja e Barcelonës u sigura që në pjesën e parë ku katalanasit shënuan tre gola.

Serinë e golave e nisi Munir El Hadadi, që shënoiminutën e 18', kurse atë e vazhdoi në minutën e 26' Denis Suarez.

minutën e 44' shënoi edhe Malcom për ti dhënë epërsi komode Barcës për në pjesën e dytë.

Fillimisht, ishin mysafirët të cilët shënuan gol në minutën e 54'.

Denis Suarez i jepi fund dilemës së fituesit pasi që shënoiminutën e 70'.

Barcelona kështu eliminon Leonesan nga Kupa e Mbretit, të cilën e fiton me rezultat e përgjithshëm 4-1.
Shtuar më 05/12/2018, ora 23:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori