Barcelona fiton paster kunder Sevillas
Pëlqej
Albeu.com
E frikësuar para takimit, Barcelona ka arritur të fitojë me reultatin e pastër 3-0 kundër Sevillas.Për Barcelonën kanë shënuar Eto dhe Messi. Pjesa e parë është shoqëruar nga një lojë mjaft e shpejtë nga të dyja ekipet. Për katalanasit, golat e fitores janë shënuar nga Eton në minutën e 20-të dhe Messi në minutat e 78 dhe 92-të të takimit. Me këtë reyulatat Barcelona arrin në 32 pikë. Eto, i cili në fillim të seyonit kërkohej që të largohet nga ekipi, në javën e 13-të ka arritur të shënojë plot 14 gola kursde Messi 9 të tillë. Barcelona që nga viti 2005 nuk ka arritur dot të fitojë në fushën e saj kundrejt Sevillas.
Shtuar më 30/11/2008, ora 22:04
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori