Barcelona fiton, Reali vuan
Pëlqej
Albeu.com
Super-Barcelona vazhdon te fitoje me goleada ne Primera Division. Kete here, viktime e skuadres katalanase eshte Valladolid qe u shkaterrua me rezultatin 6-0 ne “Camp Nou” perballe skuadres se Pepe Guardiola-s.Autori i kater golave per Barcelonen eshte kamerunasi Samuel Eto’o, ndersa Gudjohnsen dhe Henry plortesuan shifren 6 te rrjetave ne porten kundershtare. Me kete rezultat katalanasit mbajne vendin e pare ne renditje edhe pse Real Madrid fitoi 4-3 ndaj Malagas.

Shpetimtari “Merengues” quhet Higuain. Sulmuesi argjentinas shenoi te katert golat e ndeshjes se zhvilluar ne “Santiago Bernabeu. Deri ne momentin kur rezultati ishte ne shifrat 3-3, miqte kaluan gjithmone te paret ne avantazh, por ne te 78-en, Higuanin realizoi golin e katert dhe pak minuta me vone humbi nje penallti.
Shtuar më 10/11/2008, ora 01:06
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori