Barcelona fton Mendezin ti mbyllë dy marrveshjet e para
Agjenti Jorge Mendes ka mbërritur në Katalonjë për të mbyllur një marrëveshje të dyfishtë. Andre Gomes pritet të niset për tek Juventus, ndërsa ardhja e Angel Di Maria nga Paris Saint-Germain është në proçes. Të dyja situatat kanë një betejë të vazhdueshme kundër kohës, Barcelona shpreson ti mbyllë ato në kohën e duhur.

Megjithëse Mendes është agjenti i Gomes që po largohet, ai nuk është më agjenti i Di Maria, por ka shkuar për të vepruar si një njeri i mesëm midis PSG-së dhe Barcelonës, me marrëdhëniet mes dy klubeve që janë të tendosura. Nasser Al-Khelaifi dhe Josep Maria Bartomeu besojnë se Mendes do të mbyllë lëvizjen e Di Marias. Lojtari vetë dëshiron të kthehet në Spanjë dhe dëshiron të bashkohet me Lionel Messin, ndërsa PSG shpreson të fitojë rreth 50 milionë euro nga shitja e tij, përcjell Albeu.com.

PSG e di se Këtë verë do të jetë shansi i tyre i fundit për të marrë një shifër të tillë nga shitja e tij, pasi vlera e tij do të zbresë verën e ardhshme me argjentinasin që hyn në vitin e fundit të kontratës së tij. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2017, ora 09:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori