Barcelona huazon talentin me të drejtë blerje
Mesfushori brazilian Vitinho është bashkuar me Barcelonën B në një kontratë huazimi prej Palmeiras.

Të mërkurën, 19-vjeçari do të trajnohet për fazën para sezonit nën Ernesto Valverde. Kontrata e tij me Palmeiras është deri në vitin 2021. Barcelona ka një mundësi për të blerë Vitinhën përgjithmonë për 12 milionë euro, përcjell Albeu.com.

Duket se katalanasit kanë një yll në duart e tyre. Ai tha "Unë jam shumë i lumtur, kam qenë gjithmonë një tifoz i madh i Barcelonës, sepse ky është klubi më i mirë në botë", tha Vitinho. "Tani do të jem në gjendje të punoj për klubin ku luajti Rivaldo dhe Ronaldinho si dhe Neymar". /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2017, ora 17:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori