Barcelona interesohet per Vincent Kompany
Albeu.com
Klubi spanjoll është duke kërkuar edhe dy ose tre lojtarë para fillimit të sezonit të ri, dhe kanë identifikuar Kompany, krahas lojtarit të Manchester United, Jonny Evans dhe atij të Sao Paulo, Miranda, si tre kandidatë të mundshëm për transferim.Barcelona po ashtu ka treguar interesim edhe për mbrojtësin e Shakhtar Donetsk, Dmytro Chygrynskiy, si dhe bashkëlojtarin e Evans, Nemanja Vidic, por është refuzuar në dy rastet fundit.

Klubi spanjoll është duke kërkuar edhe një mesfushor, që do të mbulonte Yaya Toure dhe Seydou Keita, të cilët do të mungojnë në mungojnë një pjesë të sezonit për shkak të Kupës Afrikane.
Shtuar më 06/08/2009, ora 17:47
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori