Barcelona kërkon ta shesë, Guardiola gati ta marrë te City

Barcelona do që të shesë mbrojtësin Nelson Semedo. Mbrojtësi portugez nuk ka bindur aspak në Camp Nou dhe drejtuesit e klubit po mendojnë që ta largojnë në merkaton e verës.

Futbollisti portugez do të largohet me shumë mundësi në merkaton e verës.

Çmimi i vendosur nga spanjollët është 40 milionë euro. Ekipi i interesuar për shërbimet e tij është Manchester City me trajnerin Pep Guardiola që e do në skuadër.

Ai ka ngacmuar ish-drejtuesit e tij, për lojtarin.

Katalanasit i kanë vendosur çmim goxha të pranueshëm. Semedo do të largohet, pasi nuk kaq gjetur shumë veten në Camp Nou
Shtuar më 01/06/2020, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori