Barcelona kërkon të marrë me parametro zero mbrojtësin e Manchester Cityt
Barcelona është vënë në ndjekje te mbrojtësit belg të Manchester Cityt, Vincent Kompany. 32-vjeçari është kapiteni i Cityt dhe ka kontratë me klubin deri në fund të këtij viti dhe Barcelona e kërkon ta marrë me parametra zero.

Drejtuesit e Cityt po bëjnë gati për të hyrë në negociata me kapitenin e tyre për të rinovuar kontratën dhe për ta zgjatur atë.

Edhe pse lojtari ka shfaqur shumë probleme me dëmtimet kohët e fundit, gjë që është bërë shumë problem për aktivizimet e tij në fushë, Barcelona e kërkon atë, sepse do të ishte një ujdi e mirë të kishin mbrojtësin në kontigjenin e tyre, për faktin se mund ta marrin me parametra zero.
Shtuar më 11/12/2018, ora 19:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori