Barcelona me markë të re "Made in Monchi", 117 milionë euro për vjet
Monchi është më i shtrenjtë se Cristiano Ronaldo, të paktën për Barcelonën. Drejtori sportiv i Romës u ka kushtuar 117 milionë euro katalanasve për të sjellë në “Camp Nou” shumë talentet e drejtuesit të Romës në kohën e Sevillas.

Ai ka transferuar gjatë dekadës së fundit 6 lojtarë nga “Sánchez Pizjuán” në “Camp Nou”. Më i shtrenjti Dani Alves (36 mln në 2008). Në të njëjtin vit erdhi nga Sevilla edhe mesfushori Keita për 14 milionë. I njëjti çmim për brazilianin Adriano (2010), ndërsa Rakitic u transferua në 2014 për 18 mln, ashtu si Aleix Vidal një vit më vonë.

Dhe pasi Lenglet u bë një lojtar i Barçës, rasti Malcom ishte i fundit. Barçs i pëlqejnë marka “made in Monchi”. /albeu.com/
Shtuar më 25/07/2018, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori