Barcelona na mësoi se si luhet futbolli
Trajneri i Napolit, Walter Mazzarri, u ka thënë lojtarëve të tij të mësojnë më shumë se sa të dëshpërohen pas disfatës 5-0 nga Barcelona në "Trofeun Joan Gamper".

Cesc Fabregas, Seydou Keita, Pedro dhe Lionel Messi, i cili shënoi dy gola, u shkruan në listën e golashënuesve në ndeshjen e mbrëmshme në Camp Nou, ndërsa italianët dështuan të tregojnë ndonjë ndikim.

"Ne duhet të marrim shumë gjëra nga ky mësim kundër Barcelonës. Edhe kur ata ishin 5-0 ata ende na sulmonin. Ne ishimndeshje për pak më shumë se 30 minuta, por kur ata kaluan 2-0 kjo vërtet na dëmtoi ne".

"Dua të përgëzoj Guardiolën për urinë që ka rrënjosur tek lojtarët e tij. Barça ka një ekip të shkëlqyeshëm, i cili është ndërtuar për shumë vite dhe nuk mund ta krahasoni atë me askënd", ka thënë Mazzarri për Sky Sport Italia pas ndeshjes. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2011, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori