Barcelona në kolaps, Messi nuk përfshihet në skuadër për ndeshjen e radhës në Champions
Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, nuk do të jetë i përfshirë në skuadër për ndeshjen e ardhshme në Ligën e Kampionëve kundër Dynamo Kiev.

Sipas “gianlucadimarzo.com”, argjentinasi do të mungojë në ndeshjen e ardhshme.

Në uebfaqen e klubit blaugran, po ashtu thuhet se mbrojtësit, Gerard Pique dhe Sergio Roberto janë lënduar në lojën me Atletico Madridin, ende nuk dihet koha e mungesës së mbrojtësve.

Trajneri i Barcelonës, Ronald Coeman, deklaroi: "Leo Messi nuk udhëtoj me ne, nuk udhëton as Frankie De Jong, kemi menduar që të dy kanë nevojë për pushim".

"Me nëntë pikë të argëtuara në grup, jemi në një pozitë komode dhe duhemi t’ju japim atyre pak pushim", tha Koeman.

Kjo është lista e publikuar nga klubi për ndeshjen e radhës.
Shtuar më 23/11/2020, ora 16:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori