Barcelona nuk i trembet as Ronados, as Bales por, Asensios
Pëlqej
Duke shënuar në paraqitjen e tij të parë në Superkupën e UEFA-s, në LaLiga, në Ligën e Kampionëve dhe në Copa del Rey, Marco Asensio në mënyrë të qartë e do debutimin e tij dhe në Super kupën e Spanjës.

Ishte vetëm një muaj pasi u rikthye nga huazimi i tij me Espanyol, dhe tregoi aftësitë e tij me golin e debutimit, ku me një goditje të mrekullueshme ndaj Seviljas arriti trë shënonte golin e parë me Realin e Madridit. Duke pasur parasysh këtë performancë mbresëlënëse, Zinedine Zidane e përfshiu atë në ekip për ndeshjen e parë të sezonit 2016/17 LaLiga. Përsëri ai gjeti rrjetën, këtë herë në fitoren 3-0 kundër Real Sociedad, dhe ai e bëri këtë po ashtu në ndeshjen e tij të parë në Ligës së Kampionëve, duke u bashkuar me golin e tretë të një fitoreje 5-1 kundër Legia Varshavës në Estadio Santiago Bernabeu. Duke shënuar dhe kundër Cultural Leonesa në ndeshjen e tij të parë Copa del Rey për Los Blancos, ai mbajti atë sukses mbresëlënës duke shënuar në çdo debutim në turne të ndryshëm dhe fakti që ai nuk luajti në Kupën e Botës për Klube atë vit do të thotë se ende ka rekorde të paprekura, përcjell Albeu.com.

Interesante është se në të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve ai luajti së bashku me Alvaro Morata dhe Lucas Vazquez. Por ky formacion nuk mund të përsëritet këtë të diel mbrëma. Mbetet për t'u parë nëse lojtari i lindur nga Mallorca do të luajë madje edhe në Camp Nou, por nëse ai do të jetë atëherë nuk do të ishte një çudi nëse ai shënon. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2017, ora 13:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori