Barcelona nxjerr në shitje Coutinhon, ja shuma që synon
Edhe pse me teknikun holandez Ronald Koeman është një futbollist në qëndër të projektit dhe po luan rregullisht, Barcelona mund të shesë Philippe Coutinhon në merkaton e janarit.

Drejtuesit e Barçës do të synojnë të përfitojnë një shifër të konsiderueshme nga shitja e 28-vjeçarit për të cilin kanë shpenzuar 145 milionë euro për ta blerë nga Liverpool.

Barcelona kërkon të arkëtojë 70 milionë euro nga shitja e tij, ndërsa për shërbimet e brazilianit interesohet Juventus dhe disa klube në Premier League.
Shtuar më 27/11/2020, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori