Barcelona – Ossasuna, formacionet zyrtare: Katalanasit kërkojnë daljen nga kriza në kampionat
Barcelona kërkon të ndalojë serinë negative në kuadër të xhiros së 10-të të La Ligas ndaj Ossasunas.

"Blaugranët" kanë vetëm një fitore, një barazim dhe tre humbje në pesë ndeshjet e fundit në La Liga dhe gjenden në pozitën e 14-të me gjithsej 11 pikë.

Ossasuna është një pozitë më poshtë me pikë të barabarta me Barçën, edhe këta të fundit kanë regjistruar vetëm një fitore, dy barazime dhe dy humbje në pesë ndeshjet e fundit.

Për Barcelonën është kthyer Messi, ndërsa mungojnë nga lëndimi: Ansu Fati, Gerard Pique, Sergio Roberto, Samuel Umtiti.

Formacioni i Barcelonës:

Ter Stegen, Dest, Griezmann, Braithewaite, Messi, Coutinho, De Jong, Lenglet, Pedri, Jordi Alba, Mingueza.

Formacioni i Ossasunës:

Herrera, Nacho Vidal, Roncaglia, Navas, Unai García, Jony, Oier, Moncayola, Íñigo, Rubén García,Budimir.
Shtuar më 29/11/2020, ora 13:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori