Barcelona piketon pasuesin e Enriques
Barcelona është në kërkim të pasuesit të Luis Enriques në krye të pankinës së blaugranëve për sezonin e ardhshëm. Britanikja "Daily Express" shkruan se drejtuesit katalanas së fundmi kanë piketuar emrin e Mauricio Pochetinos, i cili shihet si njeriu ideal për të drejtuar yjet e Barcelonës, raporton Albeu.

Strategu argjentinas ka një kontratë deri ën vitin 2021 me Tottenhamin, ndërkohë që një problem tjetër është fakti që ai është shumë i lidhur me Espanyolin, rivalin e qytetit të blaugranëve ku ka luajtur për 6 vite e gjysmë dhe ka aventurën e parë si trajner.

Shtuar më 19/02/2017, ora 12:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori