Barcelona piketon super mbrojtësin e Bundesligës
Skuadra e Barcelonës kërkon të përforcojë repartin e mbrojtjes për shkak se kanë ndjerë luhatje të mëdha në këtë fillim kampionati. Dëmtimet e Umtiti dhe Vermaelen si dhe paraqitjet e dobëta të Pikesë kanë vendosur në alarm drejtuesit spanjoll.

Sipas mediave spanjolle, katalanasit janë të interesuar për të nënshkruar me mbrojtësin e Leipzig, Dayot Upamecano i cili ka një klauzolë prej 30 milionë eurosh. Mbetet të shihet nëse katalanasit do të arrijnë të nënshkruajnë që në merkaton e janarit. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2018, ora 11:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori