Barcelona: Presim sinjalin e Neymar
Zv.presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka zbuluar që katalanasit janë të gatshëm për të bërë një lëvizje drejt Santos me objektiv Neymar, pasi talenti brazilian të japë ndonjë sinjal se është i gatshëm ta lërë klubin e tij aktual.

Ylli brazilian është përflitet vazhdimisht për një transferim në Europë, por ka insistuar se nuk do ta bëjë diçka të tillë para Botërorit "Brazil 2014".

Megjithatë, Blarcelona vazhdon të monitorojë situatën e Neymar dhe janë të gatshëm të hidhen në sulm kur 21-vjeçari do të vendosë të largohet nga Santosi.

"Neymar ka ende për t’u rritur, ndaj thotë se nuk është i gatshëm të largohet nga Santosi. Kur të ndodhë kjo, Barça do të jetë e gatshme të përpiqet dhe të nënshkruajë me të, sepse stafi teknik e do. Është gjithmonë mirë për të nënshkruar me një lojtar interesant", tha Bartomeu për "La Porteria". /albeu.com/

Shtuar më 26/02/2013, ora 15:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori