Barcelona: Rosi vitin tjetër
Pëlqej
Është Barcelona e ardhmja e Giuseppe Rossit. Klubi blaugrana do ta bëjë realitet këtë blerje në merkaton e verës së ardhshme kur do të paguajë 19 milionë euro klauzolë për zgjidhjen e kontratës së Rossit me Villarealit i cili ka një kontratë deri në vitin 2013. Kohët e fundit, tekniku i Barçës e ka komplimentuar shpesh në punlik lojtarin, duke admiruar në veçanti aftësinë për të bërë gol, lëvizjen e shumtë në fushë dhe përshtatjen e tij me futbolli n spanjoll.(albeu.com)
Shtuar më 16/11/2010, ora 11:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori