Barcelona shkatërroi Chelsea, dhe kualifikohet në çerekfinale të Championsit (VIDEO)

Barcelona ka mposhtur Chelsean me rezultatin e përgjithshëm 3-0 në "Camp Nou", ndeshje e vlefshme për 1/8 e UEFA Champions League.

Sfida zhbllokohet që në minutën e 3'-të ku Messi e futi topin n♪7 kuadratin e portës.

Goli i dytë erdhi nga këmbët e talentit francez, Ousmane Dembele që shënoi në minutën e 20'-të.

Edhe goli i tretë u shënua përsëri nga Messi pas një gabimi të mbrojtjes së Chelseat, ku argjentinasi realizoi golin e 100të n♪7 Champions League.

Pas kësaj fitoreje Barcelona kualifikohet në çerekfinale të UEFA Champions League. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2018, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori