Barcelona show (VIDEO)
Barcelona 3 - 2 Spartak Moscow

Chelsea 2 - 2 Juventus

Manchester United 1-0 Galatasaray
Ndeshje spektakolare e Barcelonës në takimin e zhvilluar të mërkurën mbrëma kundër Spartak Moskës, duke përmbysur rezultatin e ndeshjes nga 1-2 në 2-3 për të arritur të fitojë tre pikë në Grupin G të Ligës së Kampionëve.

Goli i parë i ndeshjes ka ardhur nga Melo në minutën e 14-të ndërsa 15 minuta më vonë, ka ardhur barazimi nga një autogol i Alves, rezultat me të cilin ka përfunduar pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, në minutën e 58-të mysafirët kanë arritur të krijojnë epërsi përmes golit të Romulo ndërsa Barcelona ka baraziar në minutën e 72-të me golin Messit.

tetë minuta më vonë, sërish shfaqet Messi i cili shënon për të vulosur rezultatin në 3-2.

Më sipër shihni golin e vetëm të ndeshjes Manchester United - Galatasaray ndërsa pas pak do të sjellim të gjithë golat e natës së sotme.