Barcelona shume afer titullit, megjithate i duhet te prese (VIDEO)
Albeu.com
Reali i Madridit dhe Barcelona nuk kanë gabuar edhe në javën e parafundit të kampionatit. Reali ka shënuar fitore 5-1 në Santiago Bernabeu ndaj Atletic Bilbao ndërsa Barcelona si mysafir ka mposhtur Sevillan me rezultat 3-2.Golat për Realin i shënuan Cristiano Ronaldo, Higuan, Sergio Ramos, Karim Benzema dhe Marcelo ndërsa golin e vetëm për Atleticon erdhi nga Yepes.

Në ndeshjen tjetër, Barcelona shënoi tre herë në portën e Sevillas përmes Messit, Krkicit dhe Pedros ndërsa Sevilla iu përgjigj dy her përmes Fredi Kanoute dhe Luis Fabiano.

Në javën e fundit të kampionatit spanjoll, që zhvillohet të dielën e ardhshme, Reali do të udhëtojë në fushë të Malagas, ndërsa Barcelona pret në Nou Camp, Real Valadolidin.


Ja rezultatet:

Real Madrid 5 : 1 Athletic
Espanyol 2 : 1 Osasuna
Deportivo 1 : 0 Mallorca
Xerez 3 : 2 Zaragoza
Villarreal 2 : 0 Valencia
Sevilla 2 : 3 Barcelona
Tenerife 2 : 2 Almeria
Valladolid 2 : 1 Racing Santander
Sporting Gijon 1 : 1 Atletico Madrid
Getafe 2 : 1 Malaga

Ja golat:


Real Madrid 5 : 1 Athletic
Sevilla 2 : 3 Barcelona
Shtuar më 09/05/2010, ora 10:26
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori