Barcelona synon yllin e Chelsea
Ardhja e Moratës në Spanjë sa vjen e bëhet më e mundshme, por destinacioni mbetet ende enigmë shkruan Albeu.com.

Barcelona është ekipi i fundit që shfaqi interes për sulmuesin, ndërsa dit më parë interesim kanë shfaqur Sevillia dhe Atletico e Madridit.

Një trasferim i tij në Barcelonë është mëse i mundshëm për disa arsye.

Barcelona ka nevojë urgjente për një sulmues i cili mund të zevendësojë Luis Suarez që për shkak të moshës nuk mund të japi garanci edhe për shumë kohë.

Po ashtu Barcelona është rival i kryesor i Realit të Madritit skuadrës ku Morata u rrit dhe një trasferim te Barcelona mund ti tregojë Realit që ka shitur një lojtar të madh.

Sa i përket një shumë të mundshmeBarcelona mund ti ketë ofruar Chelsea,asgjë nuk bëhet e ditur./albeu.com/

Shtuar më 11/01/2019, ora 14:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori