Barcelona thyen një super rekord, por kjo është shenjë që duhet të bëjnë kujdes
Barcelona gjatë gjithë sezonit aktua në La Liga ka pësuar 13 gola në 27 ndeshje duke barazuar në këtë mënyrë rekordet, bëhëet fjalë për atë të 1972-73, 1986-87 dhe 2010-2011.

Por këtu ka një problem psikologjik për katalanasit, në vitin 1972-73 dhe 1986-87 ata përfunduan në vendin e dytë, por në 2011 nuk dështuan sërish pasi trimfuan me tripletën e dytë.

Në 1972 ishte Atletico Madrid që triumfonte në fund të sezonit ndërsa në 1986-1987 ishte Reali. Për të mos u trembur nga histia ndoshta Barceona do kërkojë që të barazojë histotirnë në 2 me 2. Dy kampionate të humbura dhe dy të fituara mekëtënumër golash të pësuar. /albeu.cm/
Shtuar më 10/03/2018, ora 10:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori