Barcelona turperohet ne Camp Nou (VIDEO)
Albeu.com
Një gol i shënuar në pjesën e parë nga bullgari Martin Petrov ishte i mjaftueshëm për t’i dhënë fitoren Manchester City-t kunder Barcelones në miqësoren prestigjioze, që mblodhi plot 94,123 persona në publik.Barcelona nuk dëshironte ta humbiste ndeshjen e vlefshme për trofeun Joan Gamper Trophy, pasi ka fituar 13 nga 14 takimet e fundit, ndërsa në tre sezonet e fundit ka mposhtur Interin (5-0), Bayern Munichun (4-0) dhe Boca Juniors (2-1).

Për Barcelonën debutoi edhe Zlatan Ibrahimovic, i cili u fut në lojë në pjesën e dytë në vend të sulmuesit Bojan Krkic.





Ja goli:

Shtuar më 20/08/2009, ora 20:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori