Barcelona zyrtarizon marrveshjen 4 vjeçare me Rakuten
Viteve të Barcelonë me Qatar Airways në uniformën e tyre u erdhi fundi.

Dje Barcelona filloi epokën Rakuten kur klubi ndryshon sponsorin kryesor të tij nga 1 korriku 2017. 1Korriku është dita e parë e një aleance katërvjeçare me kompaninë japoneze elektronike të tregtisë dhe internetit, duke u larguar nga lidhja e diskutueshme me avionin ajror të Katarit, përcjell Albeu.com.

Rakuten gjithashtu do të shfaqet rreth stadiumit të Camp Nou, ku emri i Airëays është hequr tashmë. Klubi katalanas do të marrë 55 milionë euro çdo vit gjatë marrëveshjes së re. /albeu.com/
Shtuar më 02/07/2017, ora 09:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori