Bartomeu beson se Neymar do i bashkohet Realit të Madridit
Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, është i gatshëm ta rikthejë Neymarit, vetëm e vetëm që ai mos përfundojë tek Real Madrid.

“Nuk do të lëndohesha nëse Neymari kalon në Real Madrid. Më pëlqen që lojtarët e mirë janë në LaLiga”, ka thënë fillimisht Bertomeu.

“Është në dorën e tij që të vendosë, por ai ka një kontratë me PSG për katër vitet e ardhshme”.

“Prioriteti ynë është Barcelona dhe pastaj LaLiga është konkurrente. Rivalët tanë janë Liga Premier”.

Nëse unë do të doja që ai të kthehej? Natyrisht, e kishim atë për katër sezone dhe ai është një lojtar shumë i mirë”.

“Po, unë mendoj se ata [PSG] nuk duan ta shesin”, përfundoi presidenti i Barcelonës. /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2018, ora 17:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori