Baseli i ka gati 3.5 milionë për Edon Zhegrovën
Baseli ka në huazim Edon Zhegrovës nga klubi belg Genk por është duke menduar që të blejë.

Futbollisti nga Kosova u transferua në afatin kalimtar dimëror te Baseli në formë huazimi për një vit e gjysmë, dhe pas një fillimi të dobët, tashmë Zhegrova e ka zënë vendin e tij në formacionin titullar te Marcel Koller.


Siç raportojnë mediat zvicerane, Zhegrova mund të mbetet në Basel në baza të përhershme për shkak të aftësive të tij të jashtëzakonshëm në sulm.

Sipas ‘Sontag Blick’, Baseli mund ta blejë Zhegrovën për shumën e 3.5 milionë euro.


Këtë edicion në Superligën zvicerane, Zhegrova është paraqitur në nëntë ndeshje duke shënuar dy gola dhe duke dhuruar dy asistime
Shtuar më 10/12/2019, ora 22:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori