Bashkimi, ekipi i pare shqiptare qe luan ne finalen e kupes se Maqedonise
Albeu.com
KF Bashkimi nga Kumanova eshte ekipi i pare shqiptare i cili do te luaj ne finalen e kupes se Maqedonise. Ai ne ndeshjen e kthimit e mundi Sileksin me rezultat (0:1) 2:0.Finalja do te luhet ne stadiumin e qytetit ne Shkup me 24 Maj mes ekipive te Bashkimit dhe Maxharit nga Shkupi. KF Bashkimi eshte ekip shqiptare nga Kumanova i cili se bashku me KF Shkendine nga Tetova garojne ne ligen e pare te Maqedonise. Bashkimi per here te pare do te luaj ne finalen e kupes se Maqedonise.
Shtuar më 05/05/2005, ora 20:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori